Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#46 2012-05-10 01:28:29

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Nie... zagłębień wogole nie ruszasz. Pokrywsz kolejnymi warstwami coraz jaśniejszej farby, coraz mniejsze powierzchnie, tak żeby stare, ciemniejsze były wciąz widoczne. Technika pokrywania głębszych warstw rozwodnioną farbą to layering właśnie i mi jej opanowanie zajelo w stopniu średnim pięć lat.
Skup się poprostu na zwyklym dwufazowym rozjaśnianiu. Czy te dwie barwy starczą? Nie sprawdzimy dopóki się nie przekonamy...
Ale wiesz co? Zrobie coś dla Ciebie i wyświadcze Ci przysługe. Mam jutro wolny poranek, więc usiąde i pomaluje jeden metalowy model herosa mieszanką odpowiadającej Twojemu podkładowi. Potem pocieniuje jego skóre wyłącznie tymi dwoma kolorami, bez washy i jakiś super technik. Zrobie skan, bo widać dokładniej niż na fotografii jak rozkładają się kolory. Nie licz na cuda bo musze się uwinąc w dwie godziny, ale mam nadzieje że to pomoże Ci podjąc decyzję.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#47 2012-05-10 02:55:19

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Rewelacyjnie. Jestem ciekaw jak wyjdzie. Dzięki za zaangażowanie w pomoc.

Offline

#48 2012-05-10 11:20:16

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Cześć, łącznie jakieś dwie i pól godziny pracy. Czarny podkład. Mieszanke na skóre uzyskałem z dark angel green, negro black i hawk turquoise, więc wyszło niemal identycznie.
Porównałem palety i wydaje się że goblin green z vgc to jakby mieszanka snot green i trzech częsci goblina z GW, więc taki barwnik rozrobiłem w słoiku przed malowaniem i korzystalem bez modyfikacji.
Pierwsze rozjaśnienie czystym kolorem, drugie 1:1 ze scorpion green, finalne czystym scorpionem. Na moje oko wyszło bardzo dobrze, ale ja lubie nasycone ciepłe barwy skóry u zielonych. Gdybyś chciał uzyskać barwe bardziej ziemistą, to do finalnych rozjasnień użyj odrobiny białego w stosunku 1 do 1 ze scorpionem, albo washuj którymś z brązowych washy. Mam nadzieje że uda ci się podjąć wybór i w końcu coś pomalować ;-) powodzenia!



http://necro.republika.pl/shaman.jpg

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-10 11:21:14)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#49 2012-05-10 12:03:39

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Wielkie dzięki! Faktycznie wyszło bardzo dobrze, więc pójdę dokładnie za Twoimi wskazówkami. Pozostało już tylko zamówić farbki, przestać truć na forum i zabrać się do pracy :-}

Offline

#50 2012-05-10 16:28:14

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Kolego malarzu - jakbyś zastanawiał się jaki efekt uzyskasz po gładkim zwashowaniu devlan mudem, wyszło coś zbliżonego do orkowych komandosow, jakich pokazywałeś, ale nieco bardziej wykontrastowane.
Moim zdaniem lepiej wyglądało wcześniej, ale już nie chce mi się zmywac, więc ostatecznie shaman, zostaje opalony i troche zgniłozielony ;-)

http://necro.republika.pl/shaman4.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#51 2012-05-10 20:24:37

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Faktycznie, lepiej wygląda bez washa.
Zobaczę co wyjdzie z moich poczynań i wtedy ew. dokupię może thraka green, a devlan mud do przybrudzenia ubrań np.

Na razie zamówiłem farbki, w przyszłym tygodniu odbiorę i spróbuję swoich sił. Jeszcze tylko muszę dokupić gdzie indziej jakiś metalic. Najłatwiej pewnie w Bardzie dostanę coś z GW.

Rozumiem, ze używasz głównie farbek GW (jakie masz plany dotyczące nowej palety?)? A może tez innych? Kupujesz przez internet, czy gdzieś w Częstochowie?

Offline

#52 2012-05-11 00:03:00

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Piotruposz - gdybyś zobaczył moje stanowisko pracy to byś się załamal, albo zabił mnie śmiechem. Maluje na biurku dla 8 letnich dzieci, zazwyczaj pędzelkiem o rozdwojonym włosiu, a moje farby mają tyle lat, że pewnie są starsze niż przeciętny user tego forum. Mam troche farbek z GW, ale te słoiczki sprzed 4 edycji (wysokie sześciokątne), sporo farb reaper master, i kilkanaście vallejo, które oddał mi kumpel po tym jak stwierdził że nie umie malować.

Nie mam planów związanych z nową paletą, nie planuje narazie kupoważ żadnych kolorów, to co mam mi styka.

Do Częstochowy to bym miał daleko troche nie pamietam nawet czemu jestem na tym forum i skąd mam tu linka, bo mieszkam zupełnie w innym mieście i na oczy nie widziałem nikogo stąd. Są tu mili ludzie, nieskażeni w wiekszości, butnością i chamstwem jaka panuje w stolicy, ani na większych forach, więc zostałem.
A gdzie kupuje farbki... no cóż, prowadziłem sklep figurkowy, więc miałem od producenta - w hurcie GW po 4,30, vallejo 4,10/słoik.

Vallejo są najtańsze na allegro, warto się tam zaopatrzeć jak się bierze 10+, koszta przsyłki tak nie bolą.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-11 00:04:43)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#53 2012-05-11 13:59:39

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Ciekawe stanowisko pracy :-}

RyK faktycznie nie robi wrażenia forum regionalnego. Kiedyś trafiłem tu i nawet nie miałem pojęcia, że forum jest związane z okolicami Częstochowy.

Farbki zamówiłem sobie w częstochowskim sklepie. Wziąłem 10 sztuk, więc wyszło tak samo jakbym zamawiał na allegro. Swoją drogą najtaniej chyba jest w tym sklepie http://www.modelmania.com.pl/ (jakby ktoś czytający potrzebował Vallejo!).

Offline

#54 2012-05-11 15:04:59

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Ponieważ ja pracuje nad swoimi figurkami w cyklach pólrocznych (wiosna i lato), bo żadna lampa nie zastąpi słońca, ostatnio postanowiłem sobie przypomnieć to i owo i obejrzałem pare tutoriali, takich klasy master. Kurcze i powiem szczerze że większość ludzi ktorzy znają się na rzeczy - czyli umownie powiedzmy Cmon 8,5+ używa... no właśnie - vallejo. Właściwie nie mam pojęcia jak GW, może jeszcze kogokolwiek nabierać na te swoje farbki, gdzie gram kosztuje 1PLN. Hiszpański konkurent nie dość że ma lepsze dozowniki i farbki, ktore praktycznie nie schną oferuje lepszą jakościowo powłoke w cenie 50 groszy za gram, a jak podkresliłeś, to da rade kupić nawet taniej.
Możliwe więc, że w najbliszych dniach zakupie air brush i zobacze ile czasu da się zaoszczędzić - zwłaszcza że metoda wstępnego cieniowania aerografem + home made wash, pozwala osiągać efekty błyskawicznego pro painted, nawet na szerogowym goblinie.

Z innej beczki, jak tylko odzyskam aparat, zamieszcze coś nad czym pracowałem ostatni tydzień - a powiem że jest się czym pochwalić!

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-11 15:06:34)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#55 2012-05-11 22:52:41

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Ja Vallejo zainteresowałem się dlatego, że dopiero co się dowiedziałem się o Warhammerze (właściwie słyszałem wcześniej, ale puszczałem mimo uszu). Akurat w tym momencie, gdy znajomy pokazał mi White Dwarfa z paletą nowych farb. Jak juz się wciągnąłem i nie wiedziałem co dalej - trafiłem na marudzących internautów, którzy pisali o farbach vallejo. Uznałem, że to dobre wyjście. Zakup farb, które są od lat na rynku. Nie będę się pchał w rewolucję u innego producenta

Fajnie byłoby zobaczyć jakieś zdjęcia. A może masz jakieś swoich Eldarów?

Ja z braku farb i lekkich nudów próbowałem przerobić jakoś AOBRowego warbossa. Udało mi się dorobić piłę do powerclawa z fragmentu zabawkowego koparko-spychacza z kinder niespodzianki i koła zębatego z zegarka, a także "metalową" szczękę z karty z apteki. Mam nadzieję, ze będzie to wyglądało ok, gdy położę podkład. W sumie pierwszy raz coś takiego robię.

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-11 22:54:17)

Offline

#56 2012-05-11 23:30:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Piotruposz - wrzucałem zdjęcia swoich starych modeli już sto lat temu, są tutaj:

http://www.ryk.pun.pl/viewtopic.php?id=480&p=11

http://www.ryk.pun.pl/viewtopic.php?id=480&p=12

Nowsze modele są tutaj:

http://www.ryk.pun.pl/viewtopic.php?id=480&p=19

Większość naprawde dobrych jest niepokończona, niestety.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-11 23:41:01)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#57 2012-05-12 23:36:50

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Dzięki. Przejrzałem. Naprawdę świetne.

Offline

#58 2012-05-20 03:02:50

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Cześć!

Od kilku dni, w wolnych chwilach, próbuję swoich sił w malowaniu. Ponieważ to moje pierwsze kroki - na razie nie idzie za dobrze, ale staram się nie zrażać

Mam pewien problem. Zupełnie nie radzę sobie z nakładaniem jasnych farb - jaskrawożółtych lub zwyczajnej białej. Mam stosunkowo ciemny podkład, więc na starcie nie jest łatwo, a w dodatku krycie jasnych farb pozostawia sporo do życzenia. W przypadku obu trzeba nałożyć kilka warstw, a wtedy oczom ukazuje się niemiła faktura, a w przypadku białej - strasznie widać pociągnięcia pędzla. Nie mam problemów z innymi farbami, jednak te przyprawiają mnie o mdłości. Szczególnie biała kole w oczy tymi maźnięciami i nierównością.
Macie jakieś sposoby na kładzenie jasnych farb? Myślałem żeby malować bardziej rozwodnioną farbą i dawać kilka cienkich warstw, ale nie do końca wiem jak się za to zabrać.
Z góry dzięki za rady :-)

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-20 03:11:02)

Offline

#59 2012-05-20 06:41:42

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Trzeba było użyć białego podkładu, bo na czarnym będziesz miał ciężko nałożyć jaskrawsze kolory [biały, żółty, czerwony], a na białym te ciemniejsze [czarny, adeptus battlegray, red gore, scab red, iyanden darksun itp. itd,] i tak byś spokojnie nałożył bez potrzeby nakładania kilku warstw.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#60 2012-05-20 10:13:22

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Jakiej białej farbki używasz że masz problem z kryciem ? Normalnie poleciłbym najpierw pomalowanie właśnie białą farbą tych miejsc które później mają być malowane jasnymi kolorami, ale widzę że z białym też masz kłopot.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skalna-jaskowicka.pun.pl www.wzgorzawitosa.pun.pl www.13clan.pun.pl www.polisharmyclan.pun.pl www.1917.pun.pl